Volunteer - en to ro translation catalogue (75 entries)

en: Title
ro: Titlu

en: Delete
ro: Șterge

en: Operations
ro: Operațiuni

en: Groups
ro: Grupuri

en: Group
ro: Grup

en: Type
ro: Tip

en: Actions
ro: Acțiuni

en: Description
ro: Descriere

en: Action
ro: Acțiune

en: Last updated
ro: Ultima actualizare

en: Tags
ro: Etichete

en: Yes
ro: Da

en: No
ro: Nu

en: Resources
ro: Resurse

en: Edit
ro: Editați

en: Search
ro: Căutare

en: Reset
ro: Resetează

en: - None -
ro: - Niciuna -

en: Name
ro: Nume

en: Label
ro: Etichetă

en: View
ro: Afişează

en: Manage
ro: Administrați

en: Email
ro: email

en: Created
ro: Creat

en: All
ro: Toate

en: Active
ro: Activ

en: Page
ro: Pagina

en: Roles
ro: Roluri

en: Revisions
ro: Revizii

en: Authored by
ro: Autor

en: Desc
ro: Descendent

en: Inactive
ro: inactiv

en: Button
ro: Buton

en: Ascending
ro: Crescător

en: Descending
ro: Descrescător

en: Profile
ro: Profil

en: City
ro: Oraş/Sector

en: State/Province
ro: Judeţ

en: Sort by
ro: Sortare după

en: Are you sure you want to delete %name?
ro: Sunteți sigur că doriți să ștergeți %name?

en: Create new revision
ro: Creează o nouă revizie

en: Revert
ro: Revenire

en: Revisions for %title
ro: Revizii pentru %title

en: Revision
ro: Revizie

en: Changed
ro: Schimbat

en: Completed
ro: Finalizată

en: Revision of %title from %date
ro: Revizia %title de la data %date

en: Apply
ro: Aplică

en: Canceled
ro: Anulate

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
ro: Sigur doriţi revenirea la revizia din %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
ro: Sigur doriţi să ştergeţi revizia din %revision-date?

en: Offset
ro: Decalaj

en: Machine name
ro: Numele mașinii

en: About
ro: Despre

en: Sort direction
ro: Direcţie de sortare

en: Delete all revisions
ro: Ștergeți toate revizuirile

en: Items per page
ro: Elemente pe pagină

en: - All -
ro: - Toate -

en: Copy of the revision from %date.
ro: Copie a reviziei de la data de %date.

en: « First
ro: « Primul

en: Last »
ro: Ultimul »

en: Current revision
ro: Revizie actuală

en: Operations links
ro: Legături de operare

en: Asc
ro: Ascendent

en: Master
ro: Expert

en: Create @type
ro: Creează @type

en: Update form
ro: Actualizează formularul

en: Create referenced entities if they don't already exist
ro: Creează entitățile referite dacă acestea nu există deja

en: Revision translation affected
ro: Revizuirea traducerii afectate

en: Indicates if the last edit of a translation belongs to current revision.
ro: Indică dacă ultima modificare a traducerii aparține reviziei curente.

en: @date by @username
ro: @date de către @username

en: @langname revisions for %title
ro: Revizii în @langname pentru %title

en: Are you sure you want to revert @language translation to the revision from %revision-date?
ro: Sunteți sigur că vreți să întoarceți traducerea @language la revizia din %revision-date?

en: Revert content shared among translations
ro: Întoarceți conținutul împărțit între traduceri

en: Store new items in
ro: Stochează elemente noi în
