Volunteer - en to cy translation catalogue (45 entries)

en: Title
cy: Pennawd

en: Delete
cy: Dileu

en: Operations
cy: Gweithrediad

en: Groups
cy: Grwpiau

en: Type
cy: Math

en: Actions
cy: Gweithredoedd

en: Description
cy: Disgrifiadau

en: Last updated
cy: Diweddarwyd diwethaf

en: Tags
cy: Tagiau

en: Yes
cy: Ie

en: No
cy: Na

en: Edit
cy: Golygu

en: Search
cy: Chwilio

en: Reset
cy: Ailosod

en: - None -
cy: - Dim -

en: Name
cy: Enw

en: View
cy: Gweld

en: Text
cy: Testun

en: Contact
cy: Cyswllt

en: Created
cy: Wedi ei greu

en: All
cy: I gyd

en: Active
cy: Gweithredol

en: Page
cy: Tudalen

en: Roles
cy: Swyddogaethau

en: Revisions
cy: Diwygiadau

en: Authored by
cy: Wedi ei awduro gan

en: Ascending
cy: Esgynnol

en: Descending
cy: Disgynnol

en: Profile
cy: Proffil

en: City
cy: Tref

en: State/Province
cy: Sir

en: Sort by
cy: Dosbarthu drwy

en: Create new revision
cy: Creu adolygiad newydd

en: Revert
cy: Dychwelyd

en: Revisions for %title
cy: Diwygiadau i %title

en: Revision
cy: Diwygiad

en: Revision of %title from %date
cy: Diwygiad %title o %date.

en: Apply
cy: Ceisio

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
cy: A ydych yn sicr eich bod eisiau dychwelyd i'r diwygiad o %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
cy: A ydych yn sicr eich bod eisiau dileu diwygiad o %revision-date?

en: Offset
cy: Ongli

en: Items per page
cy: Eitemau pob tudalen

en: ‹‹
cy: <<

en: ››
cy: >>

en: Copy of the revision from %date.
cy: Copi o'r diwygiad o %date.
