Volunteer - en to ru translation catalogue (88 entries)

en: Title
ru: Заголовок

en: Delete
ru: Удалить

en: Operations
ru: Операции

en: Groups
ru: Группы

en: Group
ru: Группа

en: Type
ru: Тип

en: Actions
ru: Действия

en: Description
ru: Описание

en: Action
ru: Действие

en: Last updated
ru: Последнее обновление

en: Tags
ru: Теги

en: Yes
ru: Да

en: No
ru: Нет

en: Resources
ru: Ресурсы

en: Edit
ru: Редактировать

en: Search
ru: Поиск

en: Reset
ru: Сбросить

en: - None -
ru: - Не указано -

en: Name
ru: Название

en: Label
ru: Метка

en: View
ru: Просмотр

en: Manage
ru: Управление

en: Text
ru: Текст

en: Contact
ru: Контакт

en: Created
ru: Создано

en: All
ru: Все

en: Active
ru: Активно

en: Page
ru: Страница

en: Roles
ru: Роли

en: Revisions
ru: Редакции

en: Authored by
ru: Автор

en: Desc
ru: По убыванию

en: Inactive
ru: Неактивно

en: Button
ru: Кнопка

en: Ascending
ru: По возрастанию

en: Descending
ru: По убыванию

en: Phone Number
ru: Номер телефона

en: Profile
ru: Профиль

en: City
ru: Город

en: State/Province
ru: Область/Район

en: Sort by
ru: Сортировать по

en: Are you sure you want to delete %name?
ru: Вы уверены, что хотите удалить %name?

en: Create new revision
ru: Создать новую редакцию

en: Revert
ru: Вернуть

en: Video
ru: Видео

en: Revisions for %title
ru: Редакции %title

en: Revision
ru: Редакция

en: Changed
ru: Изменение

en: Completed
ru: Завершено

en: Revision of %title from %date
ru: Редакция %title от %date

en: Apply
ru: Применить

en: Canceled
ru: Отменено

en: Postal Code
ru: Почтовый индекс

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
ru: Вы действительно хотите вернуться к редакции от %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
ru: Вы действительно хотите удалить редакцию от %revision-date?

en: Offset
ru: Пропустить

en: Machine name
ru: Машинное имя

en: About
ru: Информация

en: Contact Email
ru: Контактный Email

en: Sort direction
ru: Направление сортировки

en: Delete all revisions
ru: Удалить все редакции

en: Items per page
ru: Элементов на страницу

en: - All -
ru: - Все -

en: Copy of the revision from %date.
ru: Копия редакции от %date.

en: « First
ru: « Первая

en: Last »
ru: Последняя »

en: Current revision
ru: Текущая редакция

en: Operations links
ru: Ссылки операций

en: Asc
ru: По возрастанию

en: My Profile
ru: Мой Профиль

en: Master
ru: Основной

en: Create @type
ru: Создать @type

en: Resource type
ru: Тип ресурса

en: Update form
ru: Обновить форму

en: Create referenced entities if they don't already exist
ru: Создать сущность если она ещё не создана

en: Link(s)
ru: Ссылки

en: Image(s)
ru: Изображения

en: My Groups
ru: Группы

en: The time that the entity was created.
ru: Время создания объекта.

en: The time that the entity was last edited.
ru: Время редактирования объекта.

en: Revision translation affected
ru: Редакция, на которую повлиял перевод

en: Indicates if the last edit of a translation belongs to current revision.
ru: Указывает, что последние редактирование перевода принадлежит текущей редакции.

en: @date by @username
ru: @date от @username

en: @langname revisions for %title
ru: Редакции @langname для материала  %title

en: Are you sure you want to revert @language translation to the revision from %revision-date?
ru: Вы действительно желаете вернуть перевод на язык @language к редакции от %revision-date?

en: Revert content shared among translations
ru: Вернуть контент, общий для переводов

en: Create new %type_name entities
ru: Создать сущности %type_name

en: Store new items in
ru: Сохранить новые элементы в
