Volunteer Center: Module Base (1.0.0-alpha6) - en to eo translation catalogue (48 entries)

en: Title
eo: Titolo

en: Delete
eo: Forigu

en: Operations
eo: Operacioj

en: Groups
eo: Grupoj

en: Type
eo: Tipo

en: Actions
eo: Agoj

en: Description
eo: Priskribo

en: Action
eo: Ago

en: Last updated
eo: Laste ĝisdatigita

en: Tags
eo: Etikedoj

en: Yes
eo: Jes

en: No
eo: Ne

en: Edit
eo: Redaktu

en: Search
eo: Serĉu

en: Reset
eo: Restarigu

en: - None -
eo: - Neniu -

en: Name
eo: Nomo

en: Label
eo: Etikedo.

en: View
eo: Vidu

en: Text
eo: Teksto

en: ID
eo: Identigilo

en: Email
eo: Retmesaĝo

en: Contact
eo: Kontakto

en: Created
eo: Kreita

en: All
eo: Ĉiuj

en: Active
eo: Aktiva

en: Page
eo: Paĝo

en: Roles
eo: Roloj

en: Revisions
eo: Malfaroj

en: Authored by
eo: Verkita de

en: Desc
eo: malkreske

en: Button
eo: Butono

en: Profile
eo: Profilo

en: City
eo: Urbo

en: Sort by
eo: Ordigu laŭ

en: Create new revision
eo: Kreu novan revizion

en: Revert
eo: Malfari

en: Revisions for %title
eo: Revizioj por %title

en: Revision
eo: Revizio

en: Revision of %title from %date
eo: Revizio pri %title de %date

en: Apply
eo: Apliku

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
eo: Ĉu vi certas, ke vi volas malfari al la revizio je %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
eo: Ĉu vi certas, ke vi volas forigi la revizion je %revision-date?

en: Sort direction
eo: Direkto de ordigo

en: - All -
eo: - Ĉio -

en: Copy of the revision from %date.
eo: Kopio de la revizio de %date.

en: Asc
eo: kreske

en: Create referenced entities if they don't already exist
eo: Kreu referencatajn entojn se ili ne jam ekzistas
