Volunteer Center: Module Base (1.0.0-alpha6) - en to pl translation catalogue (83 entries)

en: Title
pl: Tytuł

en: Delete
pl: Usuń

en: Operations
pl: Operacje

en: Groups
pl: Grupy

en: Group
pl: Grupa

en: Type
pl: Typ

en: Actions
pl: Akcje

en: Description
pl: Opis

en: Action
pl: Akcja

en: Last updated
pl: Ostatnia aktualizacja

en: Tags
pl: Tagi

en: Yes
pl: Tak

en: No
pl: Nie

en: Resources
pl: Zasoby

en: Edit
pl: Edytuj

en: Search
pl: Szukaj

en: Reset
pl: Resetuj

en: - None -
pl: - Brak -

en: Name
pl: Nazwa

en: Label
pl: Etykieta

en: View
pl: Widok

en: Manage
pl: Zarządzaj

en: Text
pl: Tekst

en: Contact
pl: Kontakt

en: Created
pl: Utworzono

en: All
pl: Wszystko

en: Active
pl: Aktywne

en: Page
pl: Strona

en: Roles
pl: Role

en: Revisions
pl: Wersje

en: Authored by
pl: Autor

en: Desc
pl: Malejąco

en: Inactive
pl: Nieaktywne

en: Button
pl: Przycisk

en: Ascending
pl: Rosnąco

en: Descending
pl: Malejąco

en: Phone Number
pl: Numer telefonu

en: Profile
pl: Profil

en: City
pl: Miasto

en: State/Province
pl: Województwo

en: Sort by
pl: Sortuj po

en: Short Description
pl: Krótki opis

en: Are you sure you want to delete %name?
pl: Czy na pewno chcesz usunąć %name?

en: Create new revision
pl: Dodaj nową wersję

en: Revert
pl: Przywróć

en: Video
pl: Wideo

en: Revisions for %title
pl: Wersje dla %title

en: Revision
pl: Wersja

en: Changed
pl: Zmieniono

en: Completed
pl: Zakończone

en: Revision of %title from %date
pl: Wersja %title z dnia %date

en: Apply
pl: Zastosuj

en: Canceled
pl: Anulowane

en: Postal Code
pl: Kod pocztowy

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
pl: Czy na pewno przywrócić wersję z dnia %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
pl: Czy na pewno usunąć wersję z dnia %revision-date?

en: Offset
pl: Przesunięcie

en: Machine name
pl: Identyfikator systemowy

en: About
pl: O stronie

en: Contact Email
pl: E-mail kontaktowy

en: Sort direction
pl: Kierunek sortowania

en: Delete all revisions
pl: Usuń wszystkie wersje

en: Items per page
pl: Elementów na stronę

en: - All -
pl: - Wszystko -

en: Copy of the revision from %date.
pl: Kopia z %date.

en: « First
pl: « Pierwsza

en: Last »
pl: Ostatnia »

en: Current revision
pl: Bieżąca wersja

en: Additional Information
pl: Informacja dodatkowa

en: Operations links
pl: Odnośniki do czynności

en: Asc
pl: Rosnąco

en: My Profile
pl: Mój profil

en: Master
pl: Główny

en: Resource type
pl: Typ zasobu

en: Update form
pl: Aktualizuj formularz

en: Create referenced entities if they don't already exist
pl: Stwórz wskazywane encje jeśli jeszcze nie istnieją

en: Revision translation affected
pl: Tłumaczenie wersji

en: Indicates if the last edit of a translation belongs to current revision.
pl: Informuje czy ostatnia edycja tłumaczenia należy do bieżącej wersji.

en: @date by @username
pl: @date przez @username

en: @langname revisions for %title
pl: Wersje %title w języku @langname

en: Are you sure you want to revert @language translation to the revision from %revision-date?
pl: Czy na pewno przywrócić wersję tłumaczenia na język @language z dnia %revision-date?

en: Revert content shared among translations
pl: Przywróć zawartość dzieloną między tłumaczeniami

en: Store new items in
pl: Przechowuj nowe elementy w
