Venga Gateway Connect for Drupal (8.x-1.0) - en to id translation catalogue (25 entries)

en: delete
id: hapus

en: Delete
id: Hapus

en: Username
id: Nama pengguna

en: Password
id: Sandi

en: Settings
id: Pengaturan

en: Name
id: Nama

en: View
id: Lihat

en: Created
id: Dibuat

en: Page
id: Halaman

en: Owner
id: Pemilik

en: Provider
id: Penyedia

en: Sort by
id: Sortir dengan

en: Workflow
id: Alur kerja

en: Changed
id: Berubah

en: ‹ Previous
id: ‹ Sebelumya

en: Next ›
id: Selanjutnya ›

en: Apply
id: Terapkan

en: Offset
id: Letak

en: Source language
id: Sumber bahasa

en: Items per page
id: Jumlah item per halaman

en: - All -
id: - Semua -

en: « First
id: « Pertama

en: Last »
id: Terakhir »

en: Asc
id: Urutan turun

en: Content language and translation
id: Bahasa konten dan terjemahan
