Verify Email (1.0.0-alpha1) - en to es translation catalogue (12 entries)

en: Status
es: Estado

en: Disabled
es: Desactivado

en: Enabled
es: Activado

en: Label
es: Etiqueta

en: Path
es: Ruta

en: Example
es: Ejemplo

en: Email subject
es: Asunto del correo electrónico

en: The message has been sent.
es: Se ha enviado el mensaje.

en: Email body
es: Cuerpo del correo electrónico

en: Authentication
es: Autentificación

en: Machine name
es: Nombre de sistema

en: Redirect path
es: Ruta de redirección
