Verify Email (1.0.0-alpha1) - en to gl translation catalogue (10 entries)

en: Status
gl: Estado

en: Disabled
gl: Desactivado

en: Enabled
gl: Activado

en: Label
gl: Etiqueta

en: Path
gl: Ruta

en: Example
gl: Exemplo

en: The message has been sent.
gl: Enviouse a mensaxe.

en: Authentication
gl: Autenticación

en: Machine name
gl: Nome de sistema

en: Redirect path
gl: Ruta da redirección
