Verify Email (1.0.0-alpha1) - en to hu translation catalogue (15 entries)

en: Status
hu: Állapot

en: Disabled
hu: Tiltott

en: Enabled
hu: Engedélyezett

en: Label
hu: Címke

en: URL
hu: Webcím

en: Path
hu: Útvonal

en: ID
hu: Azonosító

en: Example
hu: Példa

en: Email subject
hu: Email tárgya

en: The message has been sent.
hu: Az üzenet el lett küldve.

en: Email body
hu: E-mail törzse

en: Authentication
hu: Azonosítás

en: Machine name
hu: Programok által használt név

en: Verify
hu: Ellenőriz

en: Redirect path
hu: Átirányítási útvonal
