Verify Email (1.0.0-alpha1) - en to th translation catalogue (8 entries)

en: Status
th: สถานะ

en: Disabled
th: ปิดการใช้งาน

en: Enabled
th: เปิดใช้งาน

en: Label
th: ป้ายชื่อ

en: Path
th: ตำแหน่งพาธ

en: ID
th: ไอดี

en: The message has been sent.
th: ข้อความถูกส่งเรียบร้อยแล้ว

en: Machine name
th: ชื่อสำหรับอ้างอิง
