Verify Email (1.0.0-alpha2) - en to am translation catalogue (7 entries)

en: Status
am: ሁኔታ

en: Disabled
am: ቦዘኔ

en: Enabled
am: ንቁ

en: Label
am: መሰየሚያ

en: URL
am: ዩአርኤል

en: Path
am: ዱካ

en: ID
am: አይዲ
