Verify Email (1.0.0-alpha2) - en to eu translation catalogue (9 entries)

en: Status
eu: Egoera

en: Disabled
eu: Ezgaituta

en: Enabled
eu: Gaituta

en: Label
eu: Etiketa

en: Path
eu: Bide-izena

en: ID
eu: IDa

en: Example
eu: Adibide

en: The message has been sent.
eu: Mezua bidali da.

en: Machine name
eu: Makinaren izena
