Verify Email (1.0.0-alpha2) - en to is translation catalogue (6 entries)

en: Status
is: Støða

en: Disabled
is: Óvirkjað

en: Enabled
is: Virkjað

en: Path
is: Leið

en: The message has been sent.
is: Boðini eru send.

en: Machine name
is: Maskinnavn
