Verify Email (1.0.0-alpha2) - en to is translation catalogue (8 entries)

en: Status
is: Staða

en: Disabled
is: Óvirkt

en: Enabled
is: Virkt

en: Label
is: Merking

en: URL
is: vefslóð

en: Path
is: Slóð

en: ID
is: Kenni

en: The message has been sent.
is: Skilaboðin hafa verið send.
