Verify Email (1.0.0-alpha3) - en to fil translation catalogue (5 entries)

en: Status
fil: Kalagayan

en: Disabled
fil: Nakahinto

en: Enabled
fil: Gumagana

en: Path
fil: Landas

en: The message has been sent.
fil: Ang mensahe ay napadala na
