Verify Email (1.0.0-alpha3) - en to pt translation catalogue (13 entries)

en: Status
pt: Estado

en: Disabled
pt: Desativado

en: Enabled
pt: Ativado

en: Label
pt: Etiqueta

en: Example
pt: Exemplo

en: Email subject
pt: Assunto do email

en: The message has been sent.
pt: A mensagem foi enviada.

en: Email body
pt: Corpo do email

en: Authentication
pt: Autenticação

en: Machine name
pt: Nome de máquina

en: Thank you
pt: Obrigado

en: Thank You Message
pt: Mensagem de agradecimento

en: Redirect path
pt: Caminho de redirecionamento
