Verify Email (1.0.0-alpha4) - en to fa translation catalogue (13 entries)

en: Status
fa: وضعیت

en: Disabled
fa: غیرفعال

en: Enabled
fa: فعال

en: Label
fa: برچسب

en: URL
fa: نشانی

en: Path
fa: مسیر

en: ID
fa: شناسه

en: Email subject
fa: موضوع نامه الکترونیکی

en: The message has been sent.
fa: پیام ارسال شد.

en: Authentication
fa: بررسی هویت

en: Machine name
fa: نام ماشینی

en: Thank You Message
fa: پیام تشکر

en: Verify
fa: بررسی درستی
