Verify Email (1.0.0-alpha4) - en to it translation catalogue (10 entries)

en: Status
it: Stato

en: Disabled
it: Disattivato

en: Enabled
it: Attivato

en: Label
it: Etichetta

en: Path
it: Percorso

en: Example
it: Esempio

en: The message has been sent.
it: Il messaggio è stato inviato.

en: Authentication
it: Autenticazione

en: Machine name
it: Nome ad uso interno

en: Redirect path
it: Percorso di reindirizzamento
