Verify Email (1.0.0-alpha4) - en to ne translation catalogue (9 entries)

en: Status
ne: अवस्था

en: Disabled
ne: निष्क्रिय बनाइएको

en: Enabled
ne: सक्षम बनाइएको

en: Label
ne: लेबल

en: URL
ne: यूआरएल

en: Path
ne: मार्ग

en: ID
ne: परिचय

en: Global Settings
ne: ग्लोबल सेटिङहरू

en: Machine name
ne: मशीन नाम
