Verify Email (1.0.0-alpha4) - en to ur translation catalogue (7 entries)

en: Status
ur: حالت

en: Disabled
ur: غیر فعال

en: Enabled
ur: فعال

en: Label
ur: عنوان

en: URL
ur: یو آر ایل

en: Path
ur: پاتھ

en: ID
ur: شناخت
