VG Wort Integration (2.0.0-beta7) - en to hi translation catalogue (12 entries)

en: value
hi: मान

en: Content
hi: सामग्री

en: Username
hi: प्रयोक्ता का नाम

en: Yes
hi: हाँ

en: No
hi: नहीं

en: Reset
hi: दोबारा से स्थापित करें|

en: Field name
hi: फील्ड का नाम

en: Maximum length
hi: अधिकतम लंबाई

en: Reset password
hi: कूटशब्द नव निर्माण करें

en: Default value
hi: डिफ़ॉल्ट मूल्य

en: Entity type
hi: इकाई का प्रकार

en: View mode
hi: दृश्य प्रणाली
