ViaBill Payments (1.0.0) - en to de translation catalogue (24 entries)

en: Register
de: Registrieren

en: error
de: Fehler

en: Yes
de: Ja

en: No
de: Nein

en: Login
de: Anmelden

en: Password
de: Passwort

en: Country
de: Land

en: Center
de: Zentriert

en: Default
de: Standard

en: Email
de: E-Mail

en: Please enter a valid email address.
de: Bitte geben Sie eine gültige E-Mail-Adresse ein.

en: API Key
de: API-Schlüssel

en: Amount
de: Betrag

en: Phone
de: Telefonnummer

en: Denmark
de: Dänemark

en: Spain
de: Spanien

en: Spanish
de: Spanisch

en: Right
de: Rechts

en: warning
de: Warnung

en: Danish
de: Dänisch

en: Capture
de: Einziehen

en: Tax ID
de: Steuernummer

en: Capture payment
de: Zahlung erfassen

en: You have canceled checkout at @gateway but may resume the checkout process here when you are ready.
de: Sie haben die Kaufabwicklung bei @gateway abgebrochen. Sie können aber den Kaufvorgang hier fortsetzen, wenn Sie bereit sind.
