Video (8.x-1.0) - en to fi translation catalogue (54 entries)

en: delete
fi: poista

en: Delete
fi: Poista

en: Operations
fi: Toimenpiteet

en: Content
fi: Sisältö

en: Type
fi: Tyyppi

en: List
fi: Lista

en: Description
fi: Kuvaus

en: File
fi: Tiedosto

en: Edit
fi: Muokkaa

en: This action cannot be undone.
fi: Tätä toimintoa ei voi perua.

en: - None -
fi: - Ei mikään -

en: Image
fi: Kuva

en: edit
fi: muokkaa

en: Export
fi: Vie

en: Advanced settings
fi: Edistyneet asetukset

en: Upload
fi: Siirrä

en: Advanced Settings
fi: Edistyneet asetukset

en: 1 hour | @count hours
fi[0]: 1 tunti
fi[1]: @count tuntia

en: 1 day | @count days
fi[0]: 1 päivä
fi[1]: @count päivää

en: Width
fi: Leveys

en: Height
fi: Korkeus

en: General
fi: Yleiset asetukset

en: Other
fi: Muu

en: Loop
fi: Kierros

en: Replacement patterns
fi: Korvauskuviot

en: Controls
fi: Hallintavaihtoehdot

en: Reference
fi: Viittaus

en: Allowed file extensions
fi: Sallitut tiedostopäätteet

en: Add another item
fi: Lisää uusi

en: Maximum upload size
fi: Suurin siirtokoko

en: 1 year | @count years
fi[0]: 1 vuosi
fi[1]: @count vuotta

en: 1 week | @count weeks
fi[0]: 1 viikko
fi[1]: @count viikkoa

en: 1 sec | @count sec
fi[0]: 1 s
fi[1]: @count s

en: File directory
fi: Tiedostokansio

en: 1 month | @count months
fi[0]: Yksi kuukausi
fi[1]: @count kuukautta

en: export
fi: lataa

en: Allowed extensions
fi: Sallitut laajennukset

en: Progress indicator
fi: Edistymisentunnistin

en: Field types
fi: Kenttätyypit

en: Upload destination
fi: Tallennuskohde

en: Select where the final files should be stored. Private file storage has significantly more overhead than public files, but allows restricted access to files within this field.
fi: Valitse mihin lopulliset tiedostot tallennetaan. Yksityinen tiedostojen tallentaminen on huomattavasti raskaampaa mutta tarjoaa mahdollisuuden rajata pääsyä tässä kentässä oleviin tiedostoihin.

en: Optional subdirectory within the upload destination where files will be stored. Do not include preceding or trailing slashes.
fi: Vaihtoehtoinen alakansio latauskohteessa johon tiedostot tallennetaan. Älä sisällytä edeltävää tai seuraavaa "/" merkkiä.

en: Enter a value like "512" (bytes), "80 KB" (kilobytes) or "50 MB" (megabytes) in order to restrict the allowed file size. If left empty the file sizes will be limited only by PHP's maximum post and file upload sizes (current limit <strong>%limit</strong>).
fi: Syötä arvo muotoa "512" (tavua), "80 KB" (kilotavua) tai "50 MB" (megatavua) rajoittaaksesi sallittua kokoa. Jos jätät tämän tyhjäksi, tiedostojen koon rajoittamiseen käytetään ainoastaan PHP:n omia enimmäiskokoasetuksia (tämänhetkinen raja <strong>%limit</strong>).

en: The list of allowed extensions is not valid, be sure to exclude leading dots and to separate extensions with a comma or space.
fi: Sallittujen tiedostopäätteiden lista ei ole validi. Varmista ettet ole syöttänyt päätteen nimeä edeltäviä pisteitä ja olet erotellut päätteiden nimet pilkuilla tai välilyönneillä.

en: Separate extensions with a space or comma and do not include the leading dot.
fi: Erottele tiedostopäätteet pilkuin eroteltuina ilman tiedostopäätettä edeltävää pistettä.

en: Link image to
fi: Linkitä kuva

en: Linked to content
fi: Linkitetty sisältöön

en: Nothing
fi: Ei mitään

en: Weight for @title
fi: Paino kentälle @title

en: Weight for row @number
fi: Paino riville @number

en: Weight for new file
fi: Uuden tiedoston paino

en: Upscale
fi: Skaalaa ylös

en: Reference method
fi: Viittaustapa

en: Enable Description field
fi: Ota käyttöön Kuvaus-kenttä
