Video Embed Field (8.x-1.6) - en to cs translation catalogue (23 entries)

en: Content
cs: Obsah

en: - None -
cs: - Nic -

en: Settings
cs: Nastavení

en: Save
cs: Uložit

en: Default Settings
cs: Výchozí nastavení

en: Width
cs: Šířka

en: Height
cs: Výška

en: Thumbnail
cs: Náhled

en: Media
cs: Média

en: Defaults
cs: Výchozí hodnoty

en: Autoplay
cs: Přehrát automaticky

en: About
cs: Popis

en: Video URL
cs: Adresa URL videa

en: Link image to
cs: Odkázat obrázkem na

en: Video url
cs: Adresa URL videa

en: Responsive
cs: Responzivní

en: Maximum Width
cs: Maximální šířka

en: Video Embed
cs: Vložit video

en: Never autoplay videos
cs: Nikdy nepřehrávat automaticky videa

en: Disables autoplay for every video viewed by users with the given role.
cs: Zakáže automatické přehrávání veškerých videí zobrazených uživateli s danou rolí.

en: Responsive Video
cs: Responzivní video

en: Autoplay the videos for users without the "never autoplay videos" permission. Roles with this permission will bypass this setting.
cs: Automatické přehrávání videí pro uživatele bez oprávnění "nikdy nepřehrávat automaticky videa". Role s tímto oprávněním toto nastavení obejde.

en: Embedded Video (@dimensions@autoplay).
cs: Vložené video (@dimensions@autoplay).
