Video JS (8.x-1.0-beta1) - en to am translation catalogue (9 entries)

en: Status
am: ሁኔታ

en: Delete
am: ሰርዝ

en: Type
am: ዓይነት

en: Disabled
am: ቦዘኔ

en: Enabled
am: ንቁ

en: Label
am: መሰየሚያ

en: Source
am: ምንጭ

en: Language code
am: የቋንቋ ኮድ

en: UUID
am: ዩዩአይዲ
