Video JS (8.x-1.0-beta1) - en to hi translation catalogue (15 entries)

en: Status
hi: अवस्था

en: Delete
hi: मिटायें

en: Type
hi: प्रकार

en: Disabled
hi: निर्योग्य

en: Enabled
hi: सक्रिय करें

en: File
hi: फ़ाइल

en: Link
hi: कड़ी

en: Label
hi: लेबल

en: Format
hi: प्रारूप

en: Created
hi: निर्मित

en: Are you sure you want to delete %name?
hi: क्या आप आश्वस्त हैं की आप %name डिलीट करना चाहते हैं?

en: Sources
hi: स्रोत

en: Source
hi: स्रोत

en: Language code
hi: भाषा कोड

en: UUID
hi: युयुआइङी
