Video JS (8.x-1.0-beta1) - en to it translation catalogue (14 entries)

en: Status
it: Stato

en: Delete
it: Elimina

en: Type
it: Tipo

en: Disabled
it: Disattivato

en: Enabled
it: Attivato

en: Label
it: Etichetta

en: Format
it: Formato

en: Paths
it: Percorsi

en: Created
it: Creato

en: Are you sure you want to delete %name?
it: Si vuole davvero cancellare %name?

en: Sources
it: Sorgenti

en: Source
it: Sorgente

en: Language code
it: Codice della lingua

en: The language code.
it: Il codice della lingua.
