Video JS (8.x-1.0-beta1) - en to bn translation catalogue (10 entries)

en: Status
bn: স্ট্যাটাস

en: Delete
bn: মুছে ফেল

en: Type
bn: টাইপ

en: Disabled
bn: অকার্যকর

en: Enabled
bn: কার্যকর

en: File
bn: ফাইল

en: Link
bn: লিঙ্ক

en: Format
bn: ফরম্যাট

en: Sources
bn: উৎস

en: Language code
bn: ভাষা কোড
