Video JS (8.x-1.0-beta1) - en to cy translation catalogue (12 entries)

en: Status
cy: Statws

en: Delete
cy: Dileu

en: Type
cy: Math

en: Disabled
cy: Wedi ei analluogi

en: Enabled
cy: Wedi ei alluogi

en: File
cy: Ffeil

en: Link
cy: Dolen

en: Format
cy: Fformat

en: Paths
cy: Llwybrau

en: Created
cy: Wedi ei greu

en: Sources
cy: Ffynonellau

en: Language code
cy: Côd yr iaith
