Video JS (8.x-1.0-beta1) - en to ro translation catalogue (14 entries)

en: Status
ro: Stare

en: Delete
ro: Șterge

en: Type
ro: Tip

en: Disabled
ro: Dezactivat

en: Enabled
ro: Activat

en: File
ro: Fișier

en: Link
ro: Legătură

en: Label
ro: Etichetă

en: Created
ro: Creat

en: Are you sure you want to delete %name?
ro: Sunteți sigur că doriți să ștergeți %name?

en: Sources
ro: Surse

en: Source
ro: Sursă

en: Language code
ro: Codul limbii

en: The language code.
ro: Codul limbii.
