Video JS (8.x-1.0-beta1) - en to ur translation catalogue (11 entries)

en: Status
ur: حالت

en: Delete
ur: حذف کریں

en: Type
ur: قِسم

en: Disabled
ur: غیر فعال

en: Enabled
ur: فعال

en: File
ur: فائل

en: Link
ur: ربط

en: Label
ur: عنوان

en: Format
ur: فارمیٹ

en: Sources
ur: ذرائع

en: Language code
ur: زبان کا کوڈ
