Video Toolbox (1.0.3) - en to de translation catalogue (38 entries)

en: Delete
de: Löschen

en: Submit
de: Absenden

en: Private
de: Privat

en: Description
de: Beschreibung

en: Public
de: Öffentlich

en: Enable
de: Aktivieren

en: Disable
de: Deaktivieren

en: Download
de: Herunterladen

en: Search
de: Suche

en: None
de: Keine

en: Label
de: Beschriftung

en: Save
de: Speichern

en: User
de: Benutzer

en: Visibility
de: Sichtbarkeit

en: Width
de: Breite

en: Height
de: Höhe

en: Basic
de: Basis

en: Attributes
de: Attribute

en: Tools
de: Werkzeuge

en: Maintainers
de: Betreuer

en: Are you sure you want to delete %name?
de: Möchten Sie %name wirklich löschen?

en: Transparency
de: Transparenz

en: Reference
de: Referenz

en: Settings saved
de: Einstellungen gespeichert

en: video
de: Video

en: Machine name
de: Systemname

en: About
de: Über

en: Video ID
de: Video-ID

en: Allowed extensions
de: Erlaubte Erweiterungen

en: Play button
de: Wiedergabeknopf

en: allowed
de: Erlaubt

en: folder
de: Ordner

en: Administer settings
de: Einstellungen verwalten

en: Video Player
de: Videoplayer

en: Video field
de: Video-Feld

en: Upload video
de: Video hochladen

en: Video style
de: Videostil

en: Entity %label has been deleted.
de: Die Entität %label wurde gelöscht.
