Video Toolbox (1.0.3) - en to id translation catalogue (24 entries)

en: Delete
id: Hapus

en: Submit
id: Kirim

en: Private
id: Privat

en: Description
id: Deskripsi

en: Public
id: Publik

en: Enable
id: Aktifkan

en: Disable
id: Non-fungsikan

en: Download
id: Unduh

en: Search
id: Pencarian

en: None
id: Tiada

en: Link
id: Tautan

en: Save
id: Simpan

en: User
id: Pengguna

en: Visibility
id: Visibilitas

en: Width
id: Lebar

en: Height
id: Tinggi

en: Basic
id: Dasar

en: Attributes
id: Atribut-atribut

en: Tools
id: Alat

en: Are you sure you want to delete %name?
id: Apakah anda yakin akan menghapus %name?

en: Reference
id: Referensi

en: Machine name
id: Nama mesin

en: About
id: Tentang

en: Allowed extensions
id: Ekstensi diperbolehkan
