Video Background (8.x-1.0) - en to hi translation catalogue (13 entries)

en: User interface
hi: उपयोक्ता अंतरपृष्ठ

en: Value
hi: मान

en: Description
hi: उल्लेख

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: True
hi: सही

en: False
hi: गलत

en: Example
hi: उदाहरण

en: Position
hi: स्थान

en: Visibility settings
hi: दृश्यता सेटिंग

en: Allowed extensions: jpg jpeg gif png
hi: अनुमतियां एक्सटेंशन: jpg jpeg gif png

en: Example values:
hi: उदाहरण मान:

en: 1.0 is normal speed
hi: 1.0 सामान्य गति है

en: 2.0 is double speed (faster)
hi: 2.0 डबल गति (तेज) है
