Video Background (8.x-1.0) - en to it translation catalogue (13 entries)

en: User interface
it: Interfaccia utente

en: Value
it: Valore

en: Description
it: Descrizione

en: Settings
it: Impostazioni

en: True
it: Vero

en: False
it: Falso

en: Example
it: Esempio

en: Loop
it: Iterazione

en: Position
it: Posizione

en: Visibility settings
it: Impostazioni visibilità

en: Examples
it: Esempi

en: Autoplay
it: Partenza automatica

en: 1.0
it: 1,0
