Video.js (HTML5 Video Player) (8.x-2.0) - en to ja translation catalogue (10 entries)

en: Not found
ja: 見つかりません

en: Width
ja: 幅

en: Height
ja: 高さ

en: Media
ja: メディア

en: Loop
ja: ループ

en: Autoplay
ja: 自動再生

en: Show controls
ja: コントロールを表示

en: Missing the Video.js library. Please <a href="!url">download Video.js</a> and extract it into the %directory directory.
ja: Video.js ライブラリーが見つかりません。<a href="!url">Video.js をダウンロードして</a> %directory ディレクトリーに展開してください。

en: Specify the path that contains the Video.js library. The video.js file should be in the root of this directory.
ja: Video.js ライブラリーを含むパスを指定してください。Video.js ファイルはこのディレクトリーのルートにあるべきです。

en: Muted
ja: ミュート
