Vidstack Player (1.0.0-alpha2) - en to ja translation catalogue (14 entries)

en: yes
ja: はい

en: hidden
ja: 非表示

en: no
ja: いいえ

en: Media
ja: メディア

en: Loop
ja: ループ

en: Autoplay
ja: 自動再生

en: Custom URL
ja: カスタムURL

en: None (original image)
ja: なし（オリジナル画像）

en: Autoplay: %autoplay
ja: 自動再生: %autoplay

en: Loop: %loop
ja: ループ: %loop

en: Muted: %muted
ja: ミュート: %muted

en: Muted
ja: ミュート

en: Show playback controls
ja: 再生コントロールを表示

en: Playback controls: %controls
ja: プレイバック制御: %controls
