Vidstack Player (1.0.0-alpha2) - en to ru translation catalogue (15 entries)

en: yes
ru: да

en: hidden
ru: скрыто

en: no
ru: нет

en: Media
ru: Мультимедиа

en: Loop
ru: Цикл

en: Autoplay
ru: Автовоспроизведение

en: Custom URL
ru: Пользовательский URL

en: visible
ru: видимый

en: None (original image)
ru: Нет (оригинальное изображение)

en: Autoplay: %autoplay
ru: Автовоспроизведение: %autoplay

en: Loop: %loop
ru: Зацикливание: %loop

en: Muted: %muted
ru: Приглушенный: %muted

en: Muted
ru: Заглушен

en: Show playback controls
ru: Показать элементы управления воспроизведением

en: Playback controls: %controls
ru: Кнопки проигрывания: %controls
