View API Response (2.0.0) - en to it translation catalogue (9 entries)

en: Delete
it: Elimina

en: Name
it: Nome

en: Label
it: Etichetta

en: Header
it: Intestazione

en: Method
it: Metodo

en: Are you sure you want to delete %name?
it: Si vuole davvero cancellare %name?

en: Source
it: Sorgente

en: Authentication
it: Autenticazione

en: Machine name
it: Nome ad uso interno
