Views Custom Table (2.0.1) - en to hi translation catalogue (24 entries)

en: Next
hi: अगला

en: Delete
hi: मिटायें

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Cancel
hi: रद्द करें

en: Description
hi: उल्लेख

en: Enable
hi: सक्रीय करें

en: Disable
hi: असक्रीय करें

en: Edit
hi: संपादित करें

en: None
hi: कोई नहीं

en: Save
hi: संरक्षित करें

en: Views
hi: द्रश्य

en: Date format
hi: तारीख प्रारूप

en: Database
hi: डेटाबेस

en: Custom
hi: मनपसंद

en: %time ago
hi: %time पहले

en: Table
hi: तालिका

en: Entity
hi: इकाई

en: Duplicate
hi: प्रतिरूप

en: Timezone
hi: समय क्षेत्र

en: Language code
hi: भाषा कोड

en: About
hi: के बारे में

en: Time ago
hi: पहले समय

en: Custom date format
hi: अपने अनुसार तिथि प्रारूप

en: @name format: @date
hi: @name प्रारूप: @date
