View Mode Page (4.0.0) - en to hu translation catalogue (20 entries)

en: Type
hu: Típus

en: Language
hu: Nyelv

en: Weight
hu: Súly

en: Label
hu: Címke

en: ID
hu: Azonosító

en: Conditions
hu: Feltételek

en: Other
hu: Egyéb

en: Pattern
hu: Minta

en: Languages
hu: Nyelvek

en: Entity type
hu: Entitástípus

en: Broken
hu: Sérült

en: View mode
hu: Nézetmód

en: Selection criteria
hu: Kiválasztási szempont

en: Broken/Missing
hu: Sérült/Hiányzó

en: Selection logic
hu: Kiválasztási logika

en: Check to which types this pattern should be applied. Leave empty to allow any.
hu: Bejelölhető, hogy a minta milyen típusokra legyen alkalmazva. Üresen hagyva mindegyikre engedélyezhető.

en: Check to which languages this pattern should be applied. Leave empty to allow any.
hu: Bejelölhető, hogy melyik nyelvekre kell a mintát alkalmazni. Bármely engedélyezésére a mezőt üresen kell hagyni.

en: Pattern @label saved.
hu: <em>@label</em> minta el lett mentve.

en: @label being aliased
hu: @label álneve előállítva

en: Broken type
hu: Sérült típus
