View Mode Page (4.0.2) - en to id translation catalogue (17 entries)

en: Type
id: Jenis

en: Language
id: Bahasa

en: Weight
id: Bobot

en: Conditions
id: Kondisi

en: Other
id: Lainnya

en: Pattern
id: Pola

en: Languages
id: Bahasa-bahasa

en: Entity type
id: Jenis Entity

en: Broken
id: Rusak

en: View mode
id: Modus tampilan

en: Selection criteria
id: Kriteria seleksi

en: Broken/Missing
id: Rusak/Hilang

en: Selection logic
id: Logika pemilihan

en: Check to which types this pattern should be applied. Leave empty to allow any.
id: Periksa jenis-jenis apa saja yang harus diterapkan pola ini. Biarkan kosong untuk mengizinkan apa pun.

en: Check to which languages this pattern should be applied. Leave empty to allow any.
id: Periksa ke bahasa mana pola ini harus diterapkan. Biarkan kosong untuk mengizinkan apa pun.

en: @label being aliased
id: @label dijadikan alias

en: Broken type
id: Jenis yang rusak
