View Mode Page (4.0.3) - en to uk translation catalogue (20 entries)

en: Type
uk: Тип

en: Language
uk: Мова

en: Weight
uk: Вага

en: Label
uk: Мітка

en: Conditions
uk: Умови

en: Other
uk: Інше

en: Pattern
uk: Шаблон

en: Languages
uk: Мови

en: Entity type
uk: Тип сутності

en: Broken
uk: Пошкоджено

en: View mode
uk: Режим перегляду

en: Selection criteria
uk: Критерії відбору

en: Broken/Missing
uk: Пошкоджено/Втрачено

en: Selection logic
uk: Логіка відбору

en: Check to which types this pattern should be applied. Leave empty to allow any.
uk: Позначте, до яких типів має застосовуватись цей шаблон. Залиште порожнім, якщо до усіх.

en: Check to which languages this pattern should be applied. Leave empty to allow any.
uk: Позначте, для яких мов має застосовуватись цей шаблон. Залиште порожнім, якщо для усіх.

en: Pattern @label saved.
uk: Шаблон @label збережено.

en: @label being aliased
uk: @label буде синонімізовано

en: Broken type
uk: Пошкоджений тип

en: AliasType
uk: Тип синонміму
