View Mode Page (8.x-3.0-rc1) - en to fr translation catalogue (15 entries)

en: Language
fr: Langue

en: Label
fr: Libellé

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: Other
fr: Autre

en: Pattern
fr: Motif

en: Languages
fr: Langues

en: Entity type
fr: Type d'entité

en: Broken
fr: Brisé

en: View mode
fr: Mode d'affichage

en: Broken/Missing
fr: Défectueux / Manquant

en: Check to which types this pattern should be applied. Leave empty to allow any.
fr: Vérifier pour quel type ce motif doit être appliqué. Laisser vide pour permettre tout.

en: Check to which languages this pattern should be applied. Leave empty to allow any.
fr: Vérifier pour quelle langue ce motif doit être appliqué. Laisser vide pour permettre tout.

en: Pattern @label saved.
fr: Motif @label enregistré.

en: @label being aliased
fr: Création d'alias @label en cours

en: Broken type
fr: Type cassé
