View Mode Page (8.x-3.0) - en to pt translation catalogue (15 entries)

en: Language
pt: Idioma

en: Label
pt: Rótulo

en: Conditions
pt: Condições

en: Other
pt: Outros

en: Pattern
pt: Padrão

en: Languages
pt: Idiomas

en: Entity type
pt: Tipo de entidade

en: Broken
pt: Com problemas

en: View mode
pt: Modo de exibição

en: Broken/Missing
pt: Quebrado/Ausente

en: Check to which types this pattern should be applied. Leave empty to allow any.
pt: Marque para quais tipos esse padrão deve ser aplicado. Deixe vazio para permitir qualquer um.

en: Check to which languages this pattern should be applied. Leave empty to allow any.
pt: Marque para quais idiomas esse padrão deve ser aplicado. Deixe vazio para permitir qualquer um.

en: Pattern @label saved.
pt: Padrão @label salvo.

en: @label being aliased
pt: @label sendo apelidado

en: Broken type
pt: Tipo quebrado
