View Pager Control (1.0.0-alpha2) - en to ro translation catalogue (12 entries)

en: Pager ID
ro: ID paginator

en: Custom
ro: Personalizat

en: ‹ Previous
ro: ‹ Anterior

en: Next ›
ro: Următor ›

en: Unless you're experiencing problems with pagers related to this view, you should leave this at 0. If using multiple pagers on one page you may need to set this number to a higher value so as not to conflict within the ?page= array. Large values will add a lot of commas to your URLs, so avoid if possible.
ro: Dacă nu aveți probleme cu paginarea legate de această vizualizare, ar trebui să lăsați acest la 0. Dacă se utilizează mai multe paginări pe o singură pagină trebuie să setați acest număr la o valoare mai mare pentru a nu intra în conflict cu ?page= array. Valorile mari adăuga o mulțime de virgule la URL-uri, deci evitați pe cît posibil acest lucru.

en: « First
ro: « Primul

en: Last »
ro: Ultimul »

en: First page link text
ro: Textul legăturii primei pagini

en: Last page link text
ro: Textul legăturii către ultima pagină

en: Pager link labels
ro: Etichete pentru legăturile din paginator

en: Previous page link text
ro: Text pentru legătura către pagina anterioară

en: Next page link text
ro: Text pentru legătura către pagina următoare
