View Pager Control (1.0.0-alpha3) - en to da translation catalogue (12 entries)

en: Pager ID
da: Pager-ID

en: Custom
da: Tilpasset

en: ‹ Previous
da: ‹ Forrige

en: Next ›
da: Næste ›

en: Unless you're experiencing problems with pagers related to this view, you should leave this at 0. If using multiple pagers on one page you may need to set this number to a higher value so as not to conflict within the ?page= array. Large values will add a lot of commas to your URLs, so avoid if possible.
da: Medmindre du oplever problemer med sideinddeling i relation til dette view bør du lade dette stå til 0. Hvis du bruger flere sideskiftere på en side kan det være nødvendigt at sætte dette tal til en højere værdi for at undgå konflikt med ?page=-arrayet. Store værdier tilføjer en masse kommaer til dine URLer, så prøv at undgå det hvis det er muligt.

en: « First
da: « Første

en: Last »
da: Sidste »

en: First page link text
da: Tekst på "første side"-link

en: Last page link text
da: Tekst til "sidste side"-link

en: Pager link labels
da: Pager link-etiketter

en: Previous page link text
da: Tekst til "forrige side"-link

en: Next page link text
da: Tekst til "næste side"-link
