View Pager Control (1.0.0-alpha4) - en to sv translation catalogue (12 entries)

en: Pager ID
sv: Pager-ID

en: Custom
sv: Anpassad

en: ‹ Previous
sv: ‹ Föregående

en: Next ›
sv: Nästa ›

en: Unless you're experiencing problems with pagers related to this view, you should leave this at 0. If using multiple pagers on one page you may need to set this number to a higher value so as not to conflict within the ?page= array. Large values will add a lot of commas to your URLs, so avoid if possible.
sv: Så länge du inte upplever problem med paginerare relaterade till denna vy bör du lämna detta som 0. Om flera pagineringar används på en sida kan du behöva ange ett högre värde så det inte uppstår en konflikt i ?page= array. Höga värden kommer lägga till många kommatecken till dina URL:er, så undvik detta om möjligt.

en: « First
sv: « Första

en: Last »
sv: Sista »

en: First page link text
sv: Länktext till startsida

en: Last page link text
sv: Länktext till senaste sida

en: Pager link labels
sv: Etikett för pagineringslänkar

en: Previous page link text
sv: Textlänk för föregående sida

en: Next page link text
sv: Textlänk för nästa sida
