View Pager Control (1.0.0) - en to hi translation catalogue (7 entries)

en: Views
hi: द्रश्य

en: Pager ID
hi: पेजर आईडी

en: 1 item | @count items
hi[0]: १ वस्तु
hi[1]: @count वस्तुएं

en: ‹ Previous
hi: ‹ पिछला

en: Next ›
hi: अगला ›

en: « First
hi: « पहला

en: Last »
hi: आखरी »
