Viewer (1.0.1-alpha1) - en to da translation catalogue (88 entries)

en: Title
da: Titel

en: Previous
da: Forrige

en: Next
da: Næste

en: Value
da: Værdi

en: Username
da: Brugernavn

en: Cancel
da: Annullér

en: Enable
da: Aktivér

en: Disable
da: Deaktivér

en: Download
da: Hent

en: File
da: Fil

en: Date
da: Dato

en: Size
da: Størrelse

en: Number
da: Antal

en: Password
da: Adgangskode

en: Weight
da: Vægt

en: Center
da: Centreret

en: Settings
da: Indstillinger

en: Name
da: Navn

en: Import
da: Importér

en: Label
da: Etiket

en: Preview
da: Gennemse

en: Save
da: Gem

en: Default
da: Standard

en: Summary
da: Resumé

en: Open
da: Åben

en: High
da: Høj

en: Low
da: Lav

en: Schedule
da: Planlægning

en: Path
da: Sti

en: Timestamp
da: Tidsstempel

en: Continue
da: Fortsæt

en: Options
da: Valg

en: Created
da: Oprettet

en: Date Format
da: Datoformat

en: Horizontal
da: Horisontal

en: Active
da: Aktiv

en: Area
da: Område

en: Host
da: Værtsnavn

en: Header
da: Overskrift

en: Footer
da: Sidefod

en: Contains
da: Indeholder

en: Is less than
da: Er mindre end

en: Is less than or equal to
da: Er mindre end eller lig med

en: Is equal to
da: Er lig med

en: Is greater than or equal to
da: Er større end eller lig med

en: Is greater than
da: Er større end

en: Is not equal to
da: Er ikke lig med

en: Line
da: Linje

en: Data Type
da: Datatype

en: Inactive
da: Inaktiv

en: Owner
da: Ejer

en: General
da: Generelt

en: Table
da: Tabel

en: Configuration
da: Indstillinger

en: Color
da: Farve

en: Both
da: Begge

en: Filters
da: Filtre

en: Integer
da: Heltal

en: Close
da: Luk

en: Notifications
da: Meddelelser

en: Labels
da: Etiketter

en: Regular expression
da: Regulært udtryk

en: Hidden
da: Skjult

en: Delimiter
da: Afgrænser

en: Sources
da: Kilder

en: Manual
da: Manuel

en: Source
da: Kilde

en: Source type
da: Kildetype

en: Empty
da: Tom

en: Left
da: Venstre

en: Right
da: Højre

en: Changed
da: Ændret

en: Percentage
da: Procent

en: Add new item
da: Tilføj nyt element

en: Tabs
da: Faner

en: Upload File
da: Upload fil

en: Float
da: Kommatal

en: Hide
da: Skjul

en: Subtitle
da: Underrubrik

en: Values
da: Værdier

en: Column
da: Kolonne

en: Dataset
da: Datasæt

en: Starts with
da: Starter med

en: Importing %name
da: Importerer %name

en: Is empty (NULL)
da: Er tom (NULL)

en: Ends with
da: Ender med

en: Email Addresses
da: E-mail-adresser

en: Is not empty (NOT NULL)
da: Er ikke tom (NOT NULL)
